لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های پرطرفدار برای حذف موهای زائد است که خیلی از افراد برای داشتن پوست صاف و براق به آن نیاز پیدا میکنند. اگر شما جزو این افراد هستید و در حال تحقیق روش های حذف مو زائد خود میباشید، بسیار ضروری است که اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید، البته شکی در آن نیست که شما تحقیقات تان را انجام داده اید و به این نتیجه رسیده اید که لیزر بهترین انتخاب برای شما است. برای انتخاب دستگاه لیزر مناسب باید به رنگ پوست خود توجه کنید. پوست هر انسانی شامل 3 رنگدانه ملانین ( قهوه ای ) ، کاروتن (زرد ) و هموگلوبین ( قرمز ) است .که ترکیب این سه ، رنگ های مختلف پوست را ایجاد می کند. ما در اینجا لیزر مناسب برای انواع رنگ های مختلف پوست را بررسی کرده ایم:

نژادهای آلبینیسم و موی سرخ

تایپ پوستی نوع I

این دسته افراد پوست کاملا سفید و اصطلاحا رنگ پریده دارای کک و مک هستند. این افراد نمی توانند در معرض نور خورشید برنز کنند ، در حقیقت پوست دچار سوختگی میشود زیرا ملانین های پوست آن ها به راحتی تغییر رنگ می دهند.

تایپ پوستی نوع II

این دسته افراد پوستی سفید و موهای قرمز، بلوند و یا قهوه ای روشن هستند. این دسته افراد امکان برنزه کردن پوست در آنها وجود دارد و اما براحتی در معرض اشعه های فرابنفش چون خورشید دچار آفتاب سوختگی می شوند.

تایپ پوستی نوع III

این دسته افراد رنگ دانه های بیشتری نسبت به دو گروه اول هستند. رنگ پوست از سفید، قهوه ای روشن یا بژ با ته رنگ طلایی متغیر می باشد و امکان برنزه شدن در آنها وجود دارد، سوختگی در بین آن ها به ندرت مشاهده می شود.

تایپ پوستی نوع IV

این دسته افراد پوست قهوه ای روشن با رنگ چشمان قهوه ای یا فندقی هستند. این دسته افراد به سادگی در معرض نور خورشید برنزه و تیره می شوند. همچنین به ندرت آفتاب سوخته در پوست این افراد قابل مشاهده است.

تایپ پوستی نوع V

این دسته افراد پوست قهوه ای تیره دارند. این افراد در معرض نور خورشید براحتی برنزه شده و سوختگی بسیار کم در این افراد مشاهده می شود. این تایپ پوستی شایع ترین رنگ مردم آفریقا و آسیای جنوب شرقی، آفریقایی ها می باشد.

تایپ پوستی نوع VI

این دسته افراد پوست به رنگ قهوه ای تیره تا سیاه هستند و چشمان رنگی در این افراد دیده نمی شود. این افراد در صورتی که بخواهند برنزه شوند کاملا سیاه می شوند و به هیچ عنوان شاهد سوختگی در این دسته افراد نیستیم.

نکات مهم که درباره لیزر موهای زائد باید بدانید

1. قبل از انجام لیزر باید ناحیه مورد نظر لیزر را با تیغ بتراشید
2. برای تسکین درد از ژلی که داده می شود و رسانا می باشد استعمال نمایید.
3. باید حتما از عینک محافظی که داده می شود استفاده نمایید
4. از شما خواسته خواهد شد تا هر ناراحتی که در مورد لیزر موهای زائد دارید بیان کنید (حتما درد خود را بروز دهید) تا تنظیمات لیزر برای شما آسان تر و با تاثیرتر باشد.
5. تا سه روز اول پس از لیزر موهای زائد از رفتن به سونا و استخر دوری کنید
6. قبل از اینکه به پیاده روی بروید از فیلتر uv(کرم ضد آفتاب حداقل ۳۰) استفاده کنید.
7. حداقل یک هفته بعد از لیزر در مقابل معرض نور آفتاب قرار نگیرید.

منبع : https://lasercandela.ir/laser-hair-removal

لیزر موهای زائد

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *